WTR Motorsport

WTR MOTORSPORT

WTR MOTORSPORT (wcześniej WTR Racing) to ponad 30 letnie doświadczenie w sporcie kartingowym jego założyciela i właściciela Wiktora Turkiewicza. Ten okres spędzony na torach Polski i całej Europy zaowocował zarówno wieloma sukcesami sportowymi (liczne tytuły Mistrza Polski oraz doskonałe miejsca w zawodach międzynarodowych) jak i niezmierzoną ilością zebranych doświadczeń.

WTR MOTORSPORT to nowoczesne technologie oraz doświadczenie połączone z pasją i nieustającym dążeniem do zwycięstwa. Wszelkie osiągnięte przez firmę sukcesy i zwycięstwa jej kierowców na arenie sportów kartingowych od chwili powstania WTR MOTORSPORT są ogromne i powszechnie znane miłośnikom oraz zawodnikom kartingu.

Należy zaznaczyć, że nazwisko Turkiewicz zaistniało znacząco w sporcie motorowym już przed II Wojną Światową (dziadek Wacław Turkiewicz należał do elity polskich motocyklistów, m. in. był fabrycznym kierowcą znanej angielskiej fabryki motocykli AJS). Ojciec Wojciech Turkiewicz przygotowywał samochody wyścigowe.

Od 2005 roku przez 12 lat współpracowaliśmy z włoską firmą BIREL. Rok 2018 okazał się rokiem wielu przemian. Nazwa firmy WTR Racing została zmieniona na WTR MOTORSPORT. Krokiem milowym okazał się podpisany w 2018 roku kontrakt z nowym dostawcą sprzętu kartingowego włoską firmą Parolin. Podwozia Parolin obsługiwane przez mechaników WTR MOTORSPORT pozwoliły na zwielokrotnienie sukcesów naszych zawodników zarówno na torach krajowych jak i na arenie międzynarodowej.

Wiktor Turkiewicz
Szef zespołu